loading

Sık Sorulan Sorular

Bir sorum var ?

Sık Sorulan Sorular

1. Çalışma sisteminiz nedir ve ne tür çekimler yapıyorsunuz?

Bizler ekip olarak Düğün, Nişan, Save The Date, Elopement, Portra, Aile Portre Fotoğraf ve Film çekimleri alanlarında hizmet vermekteyiz. Çekim tarzı olarak doğal, sade ve minimal çekimler yapmaktayız.

2. Dış Mekan çekimi, Save The Date Çekimi ve Elopement çekimlerini ne zamanları yapıyorsunuz?

Yıl boyunca Cuma – Cumartesi ve Pazar günleri yalnızca tüm gün hikaye çekimleri alıyoruz. Save the date ve Elopement çekimlerini yalnızca Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe günleri kabul edebilmekteyiz. İkihayatbirkare olarak gelinlikli dış çekimler almamaktayız.

3. Yılda kaç düğün çekiyorsunuz?

1 iş yılı içersinde 80 adet düğün alabilmekteyiz. Bu düğünlerine katılacağımız ve katıldığımız çiftlerimize ve çekim sonrası işlere daha fazla zaman ayırmak istememizle gelişen bir durumdur. Şu an için firma ve ekip olarak aynı gün içerisinde yalnızca 3 düğüne cevap verebilmekteyiz. Yılın 3 haftası tatil dönemine girmekteyiz. Bu tatil dönemimiz her yıl değişkenlik gösterdiğinden dolayı duyurusunu genelde öncesinde Instagram hesabımız üzerinden yapmaktayız.

4. Düğün Fotoğraf ve Kısa film hizmetlerini birlikte mi almamız gerekiyor?

Bizler fotoğraf ve Düğün Filminin aynı göz ve tarza uygun şekilde olması gerektiğini savunduğumuzdan dolayı bu iki hizmeti birlikte paketlerimizde görebileceğiniz şekilde sunmaktayız. Ayrıca son 2017 yılından bu yana talep edilmesi halinde Documentary ( 40 Dk’lık Belgesel Filmleri ) çekmekteyiz.

5. Düğün günü çekimler nasıl gerçekleşiyor?

Bizler ekip olarak düğün gününüzde “Gelin Çıkarma” süreci ile Gelin evinde başlayıp seçtiğiniz paketin içeriğine göre Pasta Kesimine yada After Party dahil olacak şekilde tüm gün yanınızda bulunup en güzel anlarınızı sizler için ölümsüzleştiriyoruz. Bu süreçte çiftin başbaşa olan fotoğraf çekimlerini, Aile çekimlerini, Düğün detaylarını, Nikah anlarını , İlk danslarını ve dahasını sizin için Fotoğraf ve Film olarak kayıt altına alıyoruz.

6. Düğün Albümü için fotoğraf seçimlerini kim yapıyor?

Düğün albümünüz için fotoğraf seçimini bizler yapıyoruz.Bunca yıl edindiğimiz tasarım tecrübesi ile sayfa düzeni ve tasarım için gerekli uygun fotoğrafları daha iyi analiz edebiliyor ve bu fotoğraflardan güzel bir albüm hazırlayabiliyoruz.  Tasarım sonrası çiftlerimizle paylaşılan Taslak tasarımı onay alması halinde baskıya girmekte ve sonrasında çifte teslim edilmektedir.

7. Save The Date çekimleri nedir? Ne için yaptırmalıyız?

Bu çekim tarzını yalnızca hafta içi günlerde yapabilmekteyiz.Save The Date çekimleri bizlerinde çok eğlendiği ve daha çok konsept geliştirebildiğimiz ve birbirinden farklı mekanları en doğru zaman ve ışıkta değerlendirebilmemize olanak kılan ve düğün öncesi gerçekleşen bir fotoğraf çekimidir. Bu çekimde gelinlik-damatlık giyme zorunluluğu yoktur. Birlikte çekim yapacağımız mekana uygun kıyafet tarzına karar verebilmekteyiz. Bu çekimler düğün günü stresinden uzak olduğundan dolayı aynı zamanda sizi düğün günündeki fotoğraf çekimine hazırlayan bir hazırlık çekimidir. Ayrıca düğün öncesi yapılan bu çekimlerde çıkan fotoğraf sonuçlarını düğün günü süslemelerinde yada davetiyelerinizde kullanabilir sosyal medyada düğününüze arkadaşlarınızı bu fotoğraflar aracılığıyla davet edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorularımızda sorduğunuz soruların cevabını bulamazsanız, her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. info@gelinlikk.com